Värnamo kommuns logga
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt Lyssna

Kontaktuppgifter för frågor om personuppgifter

Kontakta oss gärna om du har frågor eller klagomål som rör behandlingen av dina personuppgifter. Här hittar du information om vem som är personuppgiftsansvarig respektive personuppgiftssamordnare på respektive förvaltning och kontaktuppgift till kommunens dataskyddsombud.

Dataskyddsombud

Insatt AB är dataskyddsombud för Värnamo kommun. dso.varnamo@insatt.com

Personuppgiftsansvarig och personuppgiftssamordnare

Kommunledningsförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Kommunstyrelsen
Personuppgiftssamordnare: Marta Blomberg marta.blomberg@varnamo.se

Kommunledningsförvaltningen, upphandlingsavdelningen

Personuppgiftsansvarig: Upphandlingsnämnden
Personuppgiftssamordnare: Maria Karlsson maria.karlsson@varnamo.se

Medborgarförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Medborgarnämnden
Personuppgiftssamordnare: Lucas Seiron lucas.seiron@varnamo.se 

Samhällsbyggnadsförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Samhällsbyggnadsnämnden
Personuppgiftssamordnare: Emil Johansson emil.johansson2@varnamo.se

Barn- och utbildningsförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Barn- och utbildningsnämnden
Personuppgiftssamordnare: Nermin Imsirovic nermin.imsirovic@edu.varnamo.se

Kulturförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Kulturförvaltningen
Personuppgiftssamordnare: Solgerd Wilhelmsson solgerd.wilhelmsson@varnamo.se

Tekniska förvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Kommunstyrelsen
Personuppgiftssamordnare: Lena Svensson lena.svensson@varnamo.se

Omsorgsförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Omsorgsnämnden
Personuppgiftssamordnare: Anna Sjögren, anna.sjogren@varnamo.se

Serviceförvaltningen

Personuppgiftsansvarig: Servicenämnden
Personuppgiftssamordnare: Carita Forsell carita.forsell@varnamo.se

Integritetsskyddsmyndigheten

Du kan även kontakta Integritetsskyddsmyndigheten Länk till annan webbplats., som är tillsynsmyndighet för behandling av personuppgifter.

Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 08 april 2022