Värnamo kommuns logga
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt Lyssna

Ledamöter, KS

Kommunstyrelsen (KS) sammanträder i regel två gånger per månad.

Ledamöter

Mikael Karlsson, Centerpartiet, ordförande

mikael.karlsson@varnamo.se

Gottlieb Granberg, Moderaterna, första vice ordförande

gottlieb.granberg@varnamo.se

Anetté Myrvold, Socialdemokraterna, andre vice ordförande

anette.myrvold@varnamo.se

Gabrielle Davidsson, Centerpartiet

gabrielle.davidsson@politiker.varnamo.se

Inger Axelsson, Centerpartiet

inger.axelsson@politiker.varnamo.se

Tobias Pettersson, Moderaterna

tobias.pettersson@politiker.varnamo.se

Agnes Johansson, Moderaterna

agnes.johansson@politiker.varnamo.se

Håkan Johansson, Kristdemokraterna

hakan.johansson@politiker.varnamo.se

Runar Eldebo, Liberalerna

runar.eldebo@politiker.varnamo.se

Susanne Andersson, Socialdemokraterna

susanne.andersson@politiker.varnamo.se

Bo Svedberg, Socialdemokraterna

bo.svedberg@politiker.varnamo.se

Åke Vilhelmsson, Socialdemokraterna 

ake.vilhelmsson@politiker.varnamo.se

Jörgen Skärin, Miljöpartiet

jorgen.skarin@politiker.varnamo.se

Jan Cherek, Sverigedemokraterna

jan-peter.cherek@politiker.varnamo.se  

Bengt Lundström, Sverigedemokraterna

bengt.lundstrom@politiker.varnamo.se

Ersättare

Elma Travancic, Centerpartiet

elma.travancic@politiker.varnamo.se

Bengt Einarsson, Centerpartiet

bengt.einarsson@politiker.varnamo.se

Sofia Ljungkvist, Centerpartiet

sofia.ljungkvist@politiker.varnamo.se

Terje Frej, Moderaterna

terje.freij@politiker.varnamo.se

Thomas Sköld, Moderaterna

thomas.skold@politiker.varnamo.se

Gunnar Crona, Kristdemokraterna

gunnar.crona@politiker.varnamo.se

Patrik Ekvall, Kristdemokraterna

patrik.ekwall@politiker.varnamo.se

Marie Skogefors, Liberalerna

marie.skogefors@politiker.varnamo.se

Matilda Kauppinen, Socialdemokraterna

matilda.kauppinen@politiker.varnamo.se

Azra Muranovic, Socialdemokraterna

azra.muranovic@politiker.varnamo.se

Britt-Marie Sellén Nilsson, Socialdemokraterna

britt-marie.sellen.nilsson@varnamo.se

Anders Jansson, Socialdemokraterna

anders.jansson@politiker.varnamo.se

Mikael Andersson, Socialdemokraterna

mikael.andersson@politiker.varnamo.se

Sylvia Friberg, Sverigedemokraterna

sylvia.friberg@politiker.varnamo.se

Boo Karlsson, Sverigedemokraterna

bo.karlsson@politiker.varnamo.se

Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 04 november 2022