Värnamo kommuns logga
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt Lyssna

Gator

Tekniska förvaltningen underhåller kommunens gator och gångvägar. De snöröjer, sopar gator och har hand om gatubelysning och gatuplanteringar.

I de tätorter där det finns vägföreningar, ansvarar respektive förening för underhållet.

Kontaktuppgifter till vägföreningar och vägsamfälligheter i Värnamo


Ort

Namn

E-post

Telefon

Bor

Stig Johansson

stig.a.johansson@vmomail.se

0370-65 07 34

076-790 22 25

Bredaryd/
Lanna

Lars-Gunnar Erlandsson

Lgerlandsson@gmail.com

070-558 00 77

Forsheda

Benny Engstrand

benny.engstrand@hotmail.com

070-817 04 43
Obs! Gäller det snöärenden i Forsheda är kontaktpersonen Tom Bark, nås via kontaktcenter.

Horda

Mikael Nilsson

mikael.nilsson@elteknikvmo.se

070-265 44 06

Hånger

Magnus

Silverteg

magnus@gupema.se

070-650 90 66

Hörle

Tommy

Andersson

fasaren@gmail.com

070-558 99 25

Rydaholm

Anders Hilding

anders.hilding@rydaholm.se

070-552 51 44

Tånnö

Kjell

Johansson

kjell.johansson@tanno.se

070-324 94 10

Åminne

Björn Ernst 

bjorn.ernst@tbvc.com

072-242 70 20

Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 04 november 2022