Ledamöter, BUN

Barn- och utbildningsnämnden (BUN) har nio ledamöter. 

Ledamöter

Maria Johansson, ingen partitillhörighet, ordförande maria.johansson@politiker.varnamo.se

Kaj Larsson, Moderaterna, förste vice ordförande kaj.larsson@politiker.varnamo.se

Ardita Berisha Cani, Socialdemokraterna, andra vice ordförande ardita.berisha.cani@politiker.varnamo.se

Thomas Carlzon, Centerpartiet thomas.carlzon@politiker.varnamo.se

Dan Lindau, Kristdemokraterna dan.lindau@politiker.varnamo.se

Anneli Åhlander, Liberalerna anneli.ahlander@politiker.varnamo.se

Sandra Adesund, Socialdemokraterna sandra.borjesson.adesund@politiker.varnamo.se

Mikael Andersson, Socialdemokraterna mikael.andersson@politiker.varnamo.se

Arne Adolfsson, Sverigedemokraterna arne.adolfsson@politiker.varnamo.se

Ersättare

Henric Johnson, Centerpartiet henric.johnson@politiker.varnamo.se

Axel Hilding, Centerpartiet axel.hilding@politiker.varnamo.se

Anette Hurtig Andersen, Moderaterna @politiker.varnamo.se

Sanja Mikulic, Kristdemokraterna sanja.mikulic@politiker.varnamo.se

Eva Bengtsson, Liberalerna eva.bengtsson@politiker.varnamo.se

Pär Johansson, Socialdemokraterna par.johansson@politiker.varnamo.se

Irina Palmu, Socialdemokraterna irina.palmu@politiker.varnamo.se

Fyllnadsval, Socialdemokraterna

Anne Karlsson, Sverigedemokraterna

Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 02 januari 2024