Värnamo kommuns logga
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt Lyssna

Ledamöter, KN

Kulturnämnden (KN) har nio ledamöter och nio ersättare. Kulturnämndens sammanträden äger som regel rum en onsdag i månaden.

Ledamöter

Eva Törn, Moderaterna, ordförande
eva.torn@politiker.varnamo.se

Albin Björhag, Kristdemokraterna, förste vice ordförande
albin.bjorhag@politiker.varnamo.se

Senada Besic, Socialdemokraterna, andre vice ordförande
senada.besic@politiker.varnamo.se

Raymond Pettersson, Centerpartiet
raymond.pettersson@politiker.varnamo.se

Sidsel Waern, Moderaterna
sidsel.waern@politiker.varnamo.se

Rolf Zimmergren, Liberalerna
rolf.zimmergren@politiker.varnamo.se

Brendan Holden, Socialdemokraterna
brendan.holden@politiker.varnamo.se

Leif Persson, Socialdemokraterna
leif.persson@politiker.varnamo.se

Fredrik Garpenholm, Sverigedemokraterna
fredrik.garpenholm@politiker.varnamo.se

Ersättare

Catharina Poppen, Moderaterna
catharina.poppen@politiker.varnamo.se

Tedh Enfors, Moderaterna
tedh.enfors@politiker.varnamo.se

Kerstin Smedenfors, Centerpartiet
kerstin.smedenfors@politiker.varnamo.se

Uranela Murati, Kristdemokraterna
uranela.murati@politiker.varnamo.se

Birgitta Andersson, Liberalerna
birgitta.andersson@politiker.varnamo.se

Yvonne Johansson, Socialdemokraterna
yvonne.johansson@politiker.varnamo.se

Khalid Poricanen, Socialdemokraterna
khalid.poricanen@politiker.varnamo.se

Susanne Abrahamsson, Socialdemokraterna
susanne.abrahamsson@politiker.varnamo.se

Mikael Skogström, Sverigedemokraterna
mikael.skogstrom@politiker.varnamo.se

Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 10 oktober 2022