Värnamo kommuns logga
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt Lyssna

Ledamöter, ON

Omsorgsnämnden (ON) har nio ledamöter. Nämnden sammanträder i regel två gånger per månad.

Ledamöter

Glenn Lund, Moderaterna, ordförande
glenn.lund@politiker.varnamo.se

Katarina Landin, Centerpartiet, förste vice ordförande
katarina.landin@politiker.varnamo.se

Åke Wilhelmsson, Socialdemokraterna, andre vice ordförande
ake.vilhelmsson@politiker.varnamo.se

Terje Freij, Moderaterna
terje.freij@politiker.varnamo.se

Margareta Lindahl, Kristdemokraterna
margareta.lindahl@politiker.varnamo.se

Eva Bengtsson, Liberalerna
eva.bengtsson@politiker.varnamo.se

Gun-Britt Klingberg, Socialdemokraterna
gun-britt.klingberg@politiker.varnamo.se

João Figueiredo, Vänsterpartiet
joao.baptista.figueiredo@politiker.varnamo.se

Sylvia Friberg, Sverigedemokraterna
sylvia.friberg@politiker.varnamo.se

Ersättare

Jane Wangari Gikandi, Centerpartiet
jane.gikandi@politiker.varnamo.se

Hildegard Ek, Centerpartiet
hildegard.ek@politiker.varnamo.se

Michael Hermansson, Moderaterna
rolf.hermansson@politiker.varnamo.se

Arne Lennartsson, Moderaterna
arne.lennartsson@politiker.varnamo.se

Monika Jonsson, Kristdemokraterna
monika.jonsson@politiker.varnamo.se

Erik Gerdin, Socialdemokraterna
erik.gerdin@politiker.varnamo.se

Inger Karlsson, Socialdemokraterna
inger.karlsson@politiker.varnamo.se

Johnny Hornbrink, Sverigedemokraterna
johnny.hornbrink@politiker.varnamo.se

Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 28 februari 2022