Ledamöter, SBN

Samhällsbyggnadsnämnden (SBN) har nio ledamöter.

Ledamöter

Göran Pettersson, Centerpartiet, ordförande goran.pettersson@politiker.varnamo.se

Ibrahim Candemir, Kristdemokraterna, första vice ordförande ibrahim.candemir@politiker.varnamo.se

Jörgen Ståhl, Socialdemokraterna, andra vice ordförande jorgen.stahl@politiker.varnamo.se

Dieter Wagner, Moderaterna dieter.wagner@politiker.varnamo.se

Maria Harrysson, Centerpartiet maria.harrysson@politiker.varnamo.se

Peter Regnell, Liberalerna peter.regnell@politiker.varnamo.se

Maria Sjölin Bergman, Socialdemokraterna maria.sjolin.bergman@politiker.varnamo.se

Majo Besic, Socialdemokraterna majo.besic@politiker.varnamo.se

Martti Steinmetz, Sverigedemokraterna martti.steinmetz@politiker.varnamo.se

Ersättare

Thomas Elmgren, Moderaterna thomas.elmgren@politiker.varnamo.se

Ing-Marie Karlsson, Centerpartiet ing-marie.karlsson@politiker.varnamo.se

Stefan Källberg, Centerpartiet stefan.kallberg@politiker.varnamo.se

Anders Björhag, Kristdemokraterna anders.bjorhag@politiker.varnamo.se

Nils Blomén, Liberalerna nils.blomen@politiker.varnamo.se

Emil Nedstedt Kauppinen, Socialdemokraterna emil.nedstedt.kauppinen@politiker.varnamo.se

Aldijana Puskar Imsirovic, Socialdemokraterna aldijana.puskar.imsirovic@politiker.varnamo.se

Johan Andersson, Socialdemokraterna johan.andersson@politiker.varnamo.se

Ola Ahlgren, Sverigedemorkaterna ola.ahlgren@politiker.varnamo.se

Förslag på innehåll som kan vara intressant för dig

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 04 januari 2024