Värnamo kommuns logga
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt
E-tjänster och blankett Mina sidor Kontakt Lyssna

Ledamöter, MBN

Medborgarnämnden (MBN) har nio ledamöter.

Ledamöter

Arnold Carlzon, Kristdemokraterna, ordförande
arnold.carlzon@politiker.varnamo.se

Runar Eldebo, Liberalerna, förste vice ordförande
runar.eldebo@politiker.varnamo.se

Vivi-Ann Roos, Socialdemokraterna, andre vice ordförande
vivi-ann.roos@politiker.varnamo.se

Göran Johansson, Centerpartiet
goran.johansson@politiker.varnamo.se

Theresa Eriksson, Centerpartiet
theresa.eriksson@politiker.varnamo.se

Karl-Mats Bodestad, Moderaterna
karl.bodestad@politiker.varnamo.se

Matilda Kauppinen, Socialdemokraterna
matilda.kauppinen@politiker.varnamo.se

Susanne Andersson, Socialdemokraterna
susanne.andersson@politiker.varnamo.se

Katja Ganekind, Sverigedemokraterna
katja.ganekind@politiker.varnamo.se

Ersättare

Eva Eriksson, Centerpartiet
eva.eriksson@politiker.varnamo.se

Maya Johansson, Moderaterna
maya.johansson@politiker.varnamo.se

Margareta Svensson, Kristdemokraterna
margareta.svensson@politiker.varnamo.se

Gunnel Crona, Kristdemokraterna
gunnel.crona@politiker.varnamo.se

Fredrik Lingeskog, Liberalerna
fredrik.lingeskog@politiker.varnamo.se

Anette Myrvold Sjögren, Socialdemokraterna
anette.myrvold.sjogren@politiker.varnamo.se

Heiko Stone, Socialdemokraterna
heiko.stone@politiker.varnamo.se

Joumana Chahrour, Socialdemokraterna
joumana.chahrour@politiker.varnamo.se

Kenny Berndtsson, Sverigedemokraterna
kenny.berndtsson@politiker.varnamo.se


Det här var kanske det du letade efter?

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 28 februari 2022