Ledamöter, MBN

Medborgarnämnden (MBN) har nio ledamöter.

Ledamöter

Arnold Carlzon, Kristdemokraterna, ordförande arnold.carlzon@politiker.varnamo.se

Per Bursell, Moderaterna, förste vice ordförande per.bursell@politiker.varnamo.se

Vivi-Ann Roos, Socialdemokraterna, andre vice ordförande vivi-ann.roos@politiker.varnamo.se

Anders Lund, Moderaterna anders.lund@politiker.varnamo.se

Göran Johansson, Centerpartiet goran.johansson@politiker.varnamo.se

Karen Wahlin, Liberalerna karen.wahlin@politiker.varnamo.se

Matilda Kauppinen, Socialdemokraterna matilda.kauppinen@politiker.varnamo.se

Dan-Ola Einarsson, Socialdemokraterna dan-ola.einarsson@politiker.varnamo.se

Katja Ganekind, Sverigedemokraterna katja.ganekind@politiker.varnamo.se

Ersättare

Kristina Brånalt, Moderaterna kristina.branalt@politiker.varnamo.se 

Anette Hurtig Andersen, Moderaterna anette.hurtig.andersen@politiker.varnamo.se

Bengt Einarsson, Centerpartiet bengt.einarsson@politiker.varnamo.se

Margareta Svensson, Kristdemokraterna margareta.svensson@politiker.varnamo.se

Birgitta Petersson, Liberalerna birgitta.petersson@politiker.varnamo.se

Anette Petersson, Socialdemokraterna anette.petersson@politiker.varnamo.se

Tommy Linde, Socialdemokraterna tommy.linde@politiker.varnamo.se

Joumana Chahrour, Socialdemokraterna joumana.chahrour@politiker.varnamo.se

Jan Erljot, Sverigedemokraterna jan.erljot@politiker.varnamo.se

Förslag på innehåll som kan vara intressant för dig

Hjälpte sidan dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!


Hur kan vi göra informationen bättre för dig? Webbadress till sidan bifogas i meddelandet.

Senast ändrad 07 maj 2024